Dzień Dobry, Cześć i Witam😁!

Mam wiele powodów do narzekania, i jeszcze więcej powodów by się tłumaczyć. Skupię się na pozytywach a z negatywów wyciągnę wnioski.

Przypomnę, że zdecydowałem się wziąć udział w konkursie Firestarters Global . Polega on na zbudowaniu „globalnego boczniaczka”, zaczynając od zera zero sprzedaży, zero marketingu przed 21 września 2022 roku. Dodatkowo ograniczeniem jest czas (konkurs trwa do 22 listopada) oraz budżet na start (maksymalnie 500 EUR). Budowany mini biznes ma zarabiać w walucie obcej, a wszystkie zarobione środki mogą być reinwestowane. Dodatkowo należy pisać raporty z podsumowaniem efektów pracy.

Na Halloween miałem wysłać pierwszy newsletter. Nie zrobiłem tego ponieważ jakość przygotowanego materiału była nie dość zadowalająca. Z jednej strony szkoda bo to byłaby fajna data startu, ale z drugiej zgodnie z naukami mojego Taty „jeśli masz robić słabo to lepiej nie rób wcale”. To była dobra decyzja, poświęciłem czas na dalsze rozmowy z zainteresowanymi osobami. W efekcie o wiele lepiej dopasowałem treści do tego z czym się mierzą. Lepiej określiłem tematykę jaka będzie poruszana, a także przejrzałem materiały, które miałem zebrane do tej pory.

Wciąż jeszcze biję się z myślami i nie jestem w stanie określić jak dużo treści umieszczać w każdym wydaniu nieśmiało liczę na to, że to samo wyjdzie w praniu a dzięki informacji zwrotnej będę w stanie z każdym kolejnym wydaniem coraz lepiej przygotowywać materiały.

Podczas dyskusji pojawiło się wiele nowych tematów do zagospodarowania, niektóre z nich nie będą możliwe by w pełni zawrzeć się w formule newslettera. Dlatego też myślę poważnie nad uruchomieniem bloga, na którym te tematy będę rozwijał a także nad przygotowanie materiałów cyfrowych, które posłużą za pomoce mam tutaj na myśli takie materiały jak ebooki, raporty, chechlisty, ale także repozytoria z przykładami oraz narzędzia automatyzujące. Na „pierwszy ogień” pójdzie kwestia narzędzi, o których wspominam podczas prelekcji na 4Developers (najbliższa okazja by posłuchać już pojutrze, we wtorek 8 listopada we Wrocławiu).

Plan na najbliższy czas to przygotować pierwsze wydanie oraz skupić się na promocji i marketingu 😁

Moje wydatki z ostatniego tygodnia (wraz z wydatkami z poprzedniego, które automatycznie „zeszły” a ja nie odczytałem powiadomień):
💶pakiet „Icons” w Icons8 – 13 USD / 65 PLN
💶hosting poczty – 9,84 PLN
💶pakiet „Advanced” w MailerLite (wykorzystałem rabat z kursu) – 9,50 EUR / 47,5 PLN
🔻Łącznie wydałem w tym tygodniu 122,34 PLN

Moje łączne wydatki od początku obejmują:
💶zakup domeny „frontlanders.com” – 39,95 PLN (jednorazowo)
💶hosting poczty – 2×9,84 PLN (miesięcznie)
💶pakiet „Advanced” w MailerLite (wykorzystałem rabat z kursu) – 2×9,50 EUR / 2×47,5 PLN
💶pakiet „Icons” w Icons8 – 13 USD / 65 PLN

Nie zarobiłem nic w walucie obcej. Zarobiłem w PLN a także nawiązałem kontakty, które dadzą zarobek w PLN w przyszłości. Będę pracował nad możliwością zarobku w walucie

Na chwilę obecną moje statystyki są następujące:
🔻 wydałem: 219,63 PLN z 2500 PLN dostępnych
💰 zarobiłem: 0 PLN.

Gdyby pół roku temu ktoś mi powiedział, że dojdę do tego miejsca to bym nie uwierzył. Wiem, że pozornie wygląda to na tyle co nic, ale dla mnie to jest jak przekroczenie Rubikonu. Przygotowałem landing page, ruszam z newsletterem, a także piszę regularnie na blogu, powróciłem do dzielenia się wiedzą podczas konferencji i warsztatów. To wszystko się łączy, a to dopiero początek.

Jeśli dotarłeś do tego miejsca, to nie pozostaje mi nic innego jak zaprosić Cię do odwiedzenia platformy przystankowej i ruszenia ze mną w dalszą podróż poprzez tajniki Frontendu!

Kliknij i odwiedź stronę zapisu 🙂

Pełen energii i nadziei z niecierpliwością czekam na kolejny tydzień 🔋😉🤑

Pozdrawiam gorąco
Łukasz 😎

+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
0 0 votes
Ocena artykułu
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x
Przewiń do góry