Dzień Dobry, Cześć i Witam😁!

Weekend zbliża się ku końcowi, a to najlepszy czas na podsumowanie mijającego czasu i opowiedzenie o tym, co robię — a przynajmniej o tej ciekawszej części.

Dwa tygodnie temu zdecydowałem się wziąć udział w konkursie Firestarters Global (dzięki Mireczku za ten konkurs). Pewnie nie wiesz co to za konkurs, więc w skrócie o nim opowiem. Polega on na zbudowaniu „globalnego boczniaczka”, zaczynając od zera — zero sprzedaży, zero marketingu przed 21 września 2022 roku. Dodatkowo ograniczeniem jest czas (konkurs trwa do 22 listopada) oraz budżet na start (maksymalnie 500 EUR). Budowany mini biznes ma zarabiać w walucie obcej, a wszystkie zarobione środki mogą być reinwestowane. Co tydzień będę pisał podsumowanie pracy. Proste prawda?

I tutaj zaczynają się schody. Podchodząc do wyzwania miałem w głowie masę pomysłów, problem w tym, że były to „pomysły marzenia”. Nie robiłem wcześniej żadnej walidacji pomysłu ani też badań na temat grupy odbiorczej — po prostu pomyślałem, że fajnie by było to zrobić. W porę zrozumiałem, że te pomysły są z grubsza nierealne przy takich ograniczeniach (na szczęście!). Potrzebowałem pomocy, nie wiedziałem jak się zabrać za to. Z pomocą przyszedł mi Asystent z HeyEdu, akurat odblokowałem możliwość wejścia do świata „SIDE HUSTLE”, co bardzo ułatwiło zadanie. Dzięki eduworlds miałem dostęp do kursów. Pierwszym kursem, który zacząłem przerabiać, jest „Sprawdź Swój Pomysł i Znajdź Pierwszego Klienta”. Pierwsze moduły pomogły mi opisać niszę, zdefiniować problem, wypisać rozwiązania, i wreszcie wybrać te, które pasowały do mojego doświadczenia i kompetencji. Po przerobieniu tego materiału miałem w głowie wstępną wizję. Przedyskutowałem to z moim Asystentem nauki i ustaliliśmy, co powinno być pierwszym produktem — efekty pracy bardzo mi się spodobały. Jestem przekonany, że to najlepsza opcja na początek. Czas było przejść do kolejnego kursu, którym jest „Szkoła Płatnego Newslettera”. Tak, właśnie od newslettera zaczynam przygodę z budowaniem świata 🙂 W tym momencie zaczęła się prawdziwa zabawa i odkrywanie nieznanego terytorium. Podczas przerabiania pierwszego modułu kursu zrobiłem badania, przepytałem wiele osób, a ich odpowiedzi utwierdziły mnie, że pracuję nad właściwym produktem (nie każdy był zainteresowany, co tylko potwierdziło pierwotne założenia). Dodatkowo dzięki ich odpowiedziom wielokrotnie zaktualizowałem moje pierwotne założenia.

Dużo pracy, a to nie wszystko. Przy te pierwsze dni przygotowałem także system mailowy z automatyzacją, stronę landing page, a także rozpocząłem proces zbierania materiałów na pierwsze wydania. I tutaj są moje pierwsze mini sukcesy: sprawnie dobrałem markę do produktu i przygotowałem wstępną identyfikację. Przygotowałem też pierwsze materiały promocyjne na social media (i stworzyłem profile w social mediach dla nowego produktu). A gdzie te sukcesy? Tutaj, że zrobiłem to sprawnie — w tym miejscu pokonałem swój perfekcjonizm i przyjąłem postawę minimalistyczną. Zrobiłem tylko tyle ile potrzeba, a potem będę poprawiał i dopieszczał.

Moje wydatki obejmują:
💶zakup domeny „xyz.com” (jeszcze nie zdradzę) – 39,95 PLN (jednorazowo)
💶hosting poczty – 9,84 PLN (miesięcznie)
💶pakiet „Advanced” w MailerLite (wykorzystałem rabat z kursu) – 9,50 EUR / 47,5 PLN

Nie zarobiłem nic, produkt nie został ujawniony 🙂

Plan na najbliższy tydzień to:
✅ usystematyzować proces — zaplanować bloki czasowe pracy nad newsletterem i trzymanie się ich
✅ dokończyć analizę uzyskanych odpowiedzi i zaktualizować wizję produktu na ich podstawie
✅ przygotować wydanie „minus jeden” i „zero” – podpiąć je do automatyzacji
✅ upublicznić w social mediach informacje o produkcie i rozpocząć marketingu
✅ przygotować pierwsze pełne planowane wydanie „jeden” 🙂
✅ odezwać się do potencjalnych partnerów

Na chwilę obecną moje statystyki są następujące:
🔻 wydałem: 97,29 PLN z 2500 PLN dostępnych
💰 zarobiłem: 0 PLN.

Jest lepiej, niż się spodziewałem. Pełen energii i nadziei z niecierpliwością czekam na kolejny tydzień 🔋😉🤑

Pozdrawiam gorąco
Łukasz 😎

+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
0 0 votes
Ocena artykułu
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x
Przewiń do góry